KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13601171
nr 1360 1171
Axel Lind
(1907-2011), Sverige
Oljemålning, Vinter. Signerad. Olja på duk, 52x66 cm
Axel Lind, svensk målare född i Köpenhamn 1907, död 2011.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 16 november 2020
kl 19:00:45
300 kr